Budućnost lako pala u Istanbulu

Crnogorski šampion Budućnost lako i ubedljivo je poražen na gostovanju Galatasaraju 82:61 (22:14, 19:20, 23:11, 18:16) u 8. kolu B grupe Evrokupa. Izabranici Aleksandra Džikića ni jednog trenutka nisu uspeli da priprete domaćinu, koji je u uvodna četiri minuta susreta napravio dvocifrenu prednost (14:4), koju je bez većih problema održavao do kraja susreta.

Galatasaraj je Podgoričane počeo da lomi u finušu prvog poluvremena, na ulasku u 18. minut poveo je turski klub 39:26, Budućnost je nekako uspela na veliki odmor da ode sa jednocifrenim minusom (41:34), da bi u trećem kvartalu Hopson (sedam poena) i Hardi (11 poena, tri trojke) odveli Galatu sa nedostižnih 64:45.

Hardi je imao sjajno šutersko veče, ubacio je šest trojki iz sedam pokušaja i sa 22 poena bio je najefikasniji akter meča. Tejlor i Hopson duel su završili sa po 14 poena, dok su Aleksa Ilić sa 13 i Gibson sa 10 poena bili jedini sa dvocifrenim košgeterskim učinkom u gostujućem timu.

Budućnost posle osam utakmica ima skor 4-4, dok je Galatasaraj posle uvodna četiri poraza uhvatio priključak u borbi za plasman u Top 16 fazu sa skorom 3-5.