Budućnost šokirala CSKA u “Morači”!

Više nema neporaženih timova u Evroligi! Glavni “krivac” za to je Budućnost koja je u Podgorici srušila CSKA – 93:92 (17:21, 18:28, 30:18, 28:25).

Puleni Aleksandra Džikića su zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, trojkama Danila Nikolića i bravurama Nemanje Gordića ostvarili veliku pobedu i nadoknadili veliki minus iz prvog dela.

Prvo poluvreme je bilo jednosmerna ulica. CSKA je krenuo serijom 11:0 i već do poluvremena su je samo dodatno uvećali (35:49).

Održavala je “armija” to sve do sredine treće deonice. Od tog trenutka je krenula “dalekometna paljba” – Erl Klark, Godrić i Nikolić su postigli čak pet trojki za četiri minuta i vratili svoj tim u igru (64:65).

Rafalna pablja za tri se nastavila i u poslednjoj deonici. Raspucani Danilo Nikolić sa jedne, a Rodrigez i Higins sa druge strane. Na nešto manje od tri minuta pre kraja su domaćini stekli prvu prednost na meču (86:84). Sa tribina se čulo” Hoćemo pobedu”. Higins potom vraća prednost trojkom (88:89), Džekson uzvraća istom merom, prvim pogotkom iz daljine, za novi tajm-aut Itudisa (91:89).

Hajns je bio polovičan sa penala, Erl Klark je uzeo da rešava, napravio grešku u koracima, da bi Gordić potom napravio petu ličnu i poslao Klajburna na liniju penala. Ruka mu nije zadrhtala (91:92). Dug napad Budućnosti, Nikolić promašuje za tri, Džekson hvata, Hajns lupa “rampu” Kotijju Klarku, Džekson sa oko 10 metara promašuje trojku, lopta dolazi u ruke Nikolića koji poentira. 5.4 sekundi je ostalo do kraja. Higins uzima loptu, pronalazi prostor za šut, lopta ne prolazi kroz obruč – erupcija u “Morači”!

Čak ni Džikić, koji je uglavnom smiren, nije mogao da sakrije emocije.

BUDUĆNOST: Džekson 7, Ivanović 9 (4as), Su. Šehović 5, E. Klark 18, Barović 5, K. Klark 12 (4as), Se. Šehović, Starovlah, Gordić 17 (7as), Omić 6 (5sk), Popović, Nikolić 14 (4sk, 7-4 za tri)
CSKA: De Kolo 19 (6as), Bolomboj 6, Peters 12 (4sk), Antonov 2, Rodrigez 6 (5as), Klajburn 15, Higins 12, Heket 2, Kulagin, Kurbanov, Hajns 10, Hanter 8 (4sk)