Plejmejker Partizana, Carlik Jones, podelio je svoje utiske nakon ubedljivog trijumfa nad Asvelom u Vilerbanu.
Crno-beli su deklasirali rivala i tako na sjajan način otvorili nedelju duplog kola u Evroligi.
- Miroslav Berić: Prava igra mačke i miša, ovo je trenutak istine za Partizan
- Novi prelep gest: Utakmica Partizana i Spartaka potpuno u znaku Dejana Milojevića
- Partizan izdominirao na gostovanju: Pao i novi rekord
- Arijan Lakić debitovao i opravdao poverenje: Željko Obradović jednu stvar najviše gleda, kada čujem “Grobare” ne umaram se
Carlik Jones imao je problema sa pasošem, ali je na kraju stigao u Francusku i meč završio sa šest poena i devet asistencija.
“Mnogo toga se izdešavalo. Situacija sa pasošem… Ne znam šta više o tome da kažem. Srećan sam što smo pobedili, što sam bio u mogućnosti da dođem ovde i učestvujem u ovakvoj utakmici. Dobro sam. Prilično srećan. Sve je došlo iz truda koji je uložio ceo tim. Igrali smo dobro u odbrani. Igrali smo Partizanovu košarku. Lopta se dobro kretala u napadu. Poeni su raspoređeni na sve igrače. Energija je bila dobra. Sad samo moramo da nastavimo dalje.”
I pored problema sa povredama i skraćenog rostera Partizan je pokazao da je tim u kojem može da se računa na svakog pojedinca.
“Verujemo jedan drugome. Znamo da svakome od nas neko čuva leđa. Verujemo u to da znamo šta radimo, da će svako od nas na terenu obaviti svoj deo posla. Trenutno nas je zadesila loša sreća, ali to je situacija kroz koju mnogo timova prolazi. Dešavaju se povrede, bolesti… Nažalost, tako je, ali naći ćemo već način da to prebrodimo.
To nikako ne može da bude opravdanje. Više dodatna motivacija. U slučaju poraza, ne bismo mogli da kažemo: “Oh, nismo imali naše bekove”. Niko neće, zapravo, mariti zbog toga. Samo moramo da idemo napred i truditi se najbolje što možemo da uradimo ono što je potrebno” , rekao je Carlik Jones za Meridiansport, pa se dotakao narednog rivala – Milana.
“To je još jedna utakmica koja nam je potrebna, još jedna u kojoj želimo da naplatimo dug, jer se osećamo kao da smo izgubili utakmicu koju nije trebalo da izgubimo. To je dobar tim. Trenutno smo na gostovanjima. Da bismo otišli tamo gde želimo da idemo, potrebne su nam pobede na strani.”
Milano će dočekati Partizan u četvrtak od 20:30 časova.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.



