Carlik Jones, plejmejker Partizana, osvrnuo se na pobedu crno-belih protiv Slobode u prvoj utakmici četvrtfinala Košarkaške lige Srbije (103:77).
Nakon više od deset dana pauze, što je prava retkost u ovako kasnom delu sezone, Partizan je stigao do ubedljivog trijumfa u nastavku pohoda na odbranu titule u KLS-u, a Carlik Jones ne krije da mu je nedostajalo igranje.
“Uvek je lepo uzeti pauzu. Bili smo van terena oko nedelju dana, i nedostajalo mi je igranje. Pogotovo meni, jer sam imao onaj dugi četvoromesečni prekid. Drago mi je što sam se vratio na parket i što igram pred našim navijačima. Situacija je malo specifična, nemamo naš kompletan tim, imamo samo četiri stranca koji mogu da igraju, pa ekipa izgleda drugačije nego inače.
Prilagođavamo se i učimo kako da igramo u tim uslovima. Mislim da je ovo bila dobra pobeda za nas.” – rekao je reprezentativac Južnog Sudana, prenosi “Meridiansport.”
Povratnik u crno-beli dres, Joffrey Lauvergne, odigrao je sjajnu utakmicu i podestio na svoje najbolje dane, a i sam plejmejker je svestan od kolikog značaja bi mogao da bude nekadašnji francuski reprezentativac.
“Njegova partija je bila odlična. Doneo je mnogo energije. Za nas je on kao veteran, jako dobro komunicira i vrlo je glasan na terenu. Treba nam baš takav igrač – neko sa iskustvom ko može da nauči mlađe igrače, pa i mene. Nisam toliko star, niti imam toliko iskustva u Evropi, ovo mi je tek druga godina ovde. Ali slušati ga, gledati kako vodi ekipu energijom i kako igra i odbranu i napad, to nam mnogo znači. Pored svega, on je i miljenik navijača.”
Odmor od košarke je proveo u Londonu, kako bi se sklonio od svega i vratio svež za završnicu sezone.
“Bio sam u Londonu kratko, samo da promenim sredinu. Kada sam bio povređen, nisam mogao nigde da putujem, pa sam propustio dosta lepih gradova – Milano, Monako i ostalo. Bilo je lepo malo se isključiti, otići u šoping, na večere i udahnuti vazduh. Ali sada smo se vratili. Imamo još dva velika cilja do kraja sezone – da osvojimo play-off i da osvojimo ligu. Tako da nas čeka još mnogo posla.”
Partizan je u međuvremenu saznao i rivala u četvrtfinalu ABA lige, a radi se o Bosni, koju su bez većih problema savladali oba puta u Top 8 fazi.
“Regularna sezona više nije bitna, sada su play-off mečevi. Svi će biti spremni i svi će želeti pobedu. Treba poštovati svakoga, njihov trud i takmičarski duh. Mi samo treba da ostanemo svoji, da budemo fokusirani, da verujemo jedni drugima i da igramo kao što smo igrali do sada. Mislim da igramo dobro, i to nam daje samopouzdanje.”
Duane Washington, kao najbolji strelac lige, te Isaac Bonga koji je najbolji defanzivac regionalnog takmičenja su doneli i individualna priznanja u crno-beli tabor.
“Drago mi je zbog njih. Wash (Washington) je bio odsutan nekoliko meseci, pa mi je posebno drago što je dobio to priznanje. Stvarno sam srećan zbog njega. Bonga, to nije iznenađenje. On je elitni defanzivac i neverovatan igrač. Čestitke obojici, kao i Bongi na uzastopnim nagradama.” – poručio je Carlik Jones.
Partizan vodi 1-0 protiv užičke Slobode u četvrtfinalnoj seriji KLS-a, a naredni meč je na programu u subotu, 2. maja, od 18 časova.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.






