Cedevita Olimpija nastavlja sa sjajnim igrama u ABA ligi.
Cedevita Olimpija sjajno igra u poslednje vreme. Tim iz Ljubljane oporavio se nakon nešto lošijeg starta sezone i stigao do nekoliko vezanih pobeda. Konkretno šest u ABA ligi. S druge strane, Mega je poražena od Splita i MZT – a, da bi nakon toga usledio paklen raspored. Savladani su i od Crvene zvezde i Budućnosti.
Što se tiče konkretno ovog meča, domaća ekipa nije imala šansu već nakon 10 minuta igre. Sjajni Josh Adams bio je vidno raspoložen na početku meča i zahvaljujući njemu Cedevita je odmah otišla na dvocifren plus. S obzirom na formu ekipe Jurice Golemca, bilo je jasno da je pred Megom nemoguć posao.
Pokušavali su preko Malcolma Cazalona i Ahmaada Roriea da se vrate u meč, ali gosti su bili jednostavno mnogo iskusniji. I pored sjajnih partija pomenutog dvojca, slovenski tim je rutinski održavao prednost stečenu u prvom kvartalu. Pomenuta razlika održavala se i do poslednjeg desetominutnog perioda, gde je Mega opet pokušala preko Cazalona da se vrati u meč.
Domaćini su prišli na pet razlike, ali trojka Yoggia Ferrella na minut do kraja stavila je tačku na ovaj meč. Na kraju konačnih 82:96.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Ferrell, koji je ubacio 21 poen, dok je Adams dodao 19. Što se tiče Mege Cazalon je bio najbolji sa 22, a Rorie je postigao 21 koš.
Cedevita Olimpija naredni meč igra u gostima protiv Borca, dok Mega dočekuje FMP

