Crvena zvezda se oglasila hitnim saopštenjem povodom nereda koji su navijači napravili po završetku utakmica sa Zalgirisom.
Saopštenje kluba sa Malog Kalemegdana prenosimo u celosti:
,,KK Crvena zvezda je tokom noći, po hitnom postupku identifikovao više osoba koje su u toku, i po završetku utakmice protiv Zalgirisa, bacila predmete na teren, i u pravcu sudija ovog meča, oštetili tunel i pokušali da naruše fizički integritet pojedinih aktera ove utakmice.
KK Crvena zvezda sa žaljenjem konstatuje da su bez obzira na sva dešavanja tokom utakmice, incidenti na kraju utakmice bacili su senku na sve napore kluba da organizuje utakmicu bez incidenata. Klub je u kontaktu sa nadležnim organima koji će nakon što budu prikupljeni svi neophodnu podaci i budu identifikovana sva lica, reagovati u skladu sa svojim zakonskim ovlašćenjima dok će klub u skladu sa internim pravilima tim licima oduzeti sezonske karte i zabraniti ulaz na utakmice u organizaciji kluba.”
Crveno-beli su posle poraza od Zalgirisa “pali” na 16. poziciju na tabeli Evrolige sa učinkom od 10 pobeda i 16 poraza.


