Dario Drežnjak košarkaš Zadra obratio se navijačima koji su ga vređali na meču sa Cibonom pre dva dana.
Puno se prašine poslednjih dana diglo oko Darija Drženjaka. Ovaj košarkaš je najpre raskinuo ugovor sa klubom, a potom i potpisao aneks ugovora do kraja sezone. Pre dva dana na meču šampionata Hrvatske protiv Cibone našao se na meti domaćih navijača koji su mu zvaiždali.
“Svi bi trebali jednostavno razumeti da je ovo naš posao, samo tražimo da se poštuju ugovori koje potpišemo. Moj ugovor se nije poštovao, iako sam imao strpljenja, čak i pri kraju prošle sezone kad sam već bio u ovakvoj situaciji. U ovu sezonu sam ušao sa očekivanjima da će se situacija popraviti, ali nije. Jednostavno nisam više mogao igrati pod takvim uslovima, jer je preteško s obzirom da mi živimo od ovoga. Istina je, ja sam raskinuo ugovor jer je to potrajalo, iako sam poslao i upozorenje klubu, na koje sam imao pravo.
U tom periodu se ništa nije promenilo, niti je bilo ko ponudio bilo kakvo rešenje. Doveden sam u situaciju da jednostavno nešto moram preduzeti, jer je to nepoštovanje mene i mog profesionalizma. Zviždanje navijača? Bilo mi je krivo, ali pokušao sam odraditi svoj deo posla onako kako spada, ali zahvalan sam ostalom delu publike koji mi je dao podršku, koji su svesni moje situacije” – govori Drežnjak za AntenaZadar , i za kraj poručuje:
“Sa moje strane aneks ugovora je dogovoren i potpisan, samo ne znam kad je tačno potpisan sa njihove strane. Tu sam do kraja sezone, ali ostavio sam mogućnost dogovora da ostanem i nakon toga. Navijačima bi poručio da nisam imam nameru zakinuti klub što se odštete tiče. Odštetu koja je plaćena Širokom sam platio ja, svojim trudom i igrom kroz ove dve godine!
Treba se i poštovati igrača koji ovdje dođe. Navijači moraju biti svesni da je ovo sredina koja je dosta zahtevna i osjetljiva, i da igrači nose jedan teret igrajući za Zadar, ali svaki dan se trudimo i radimo. Smatram da sam otkad sam došao u Zadar bio fer i korektan prema navijačima, molio bi ih za razumevanje, jer jednostavno živim od ovoga!
Otišao sam od kuće i od svoje porodice kako bih igrao u Zadru, jedino što sam očekivao bilo je da se poštuje moj ugovor! Trenutno je takvo stanje u klubu da se već dve godine moj ugovor valjano ne može ispoštovati, ne mogu čekati razvoj situacije u iduće dve godine mog ugovora” – zaključio je Drežnjak.
Zadar u 20. kolu ABA lige gostuje u Podgorici kod Budućnosti.

