Dimitris Itoudis je govorio na konferenciji za medije po završetku utakmice trećeg kola Evrolige protiv Valencije.
Valencia je uspela da pobedi favorizovani sastav Fenerbahcea. Na kraju je semafor u “La Fonteti” pokazivao 77:74. Scottie Wilbekin je imao priliku da izjednači sa linije penala četiri sekunde pre kraja, ali je promašio. Tačku na ovaj meč slobodnim bacanjima na drugoj strani stavio je Semi Ojeleye.
“Čestitam Valenciji. Bila je ovo veoma uzbudljiva utakmica. Veoma nervozno smo otvorili meč i dozvolili mnogo izgubljenih lopti. U nekim momentima te izgubljene lopte nisu nam dopuštale da budemo u egalu. U preostale tri četvrtine smo bili dobri, došli u situaciju i da pobedimo. Skokovi su bili jedan od faktora koji je presudio, agresivno su napadali svaki skok.
Iako nismo uspeli da uspostavimo kontrolu u skoku, uspeli smo to da prevaziđemo i povedemo. To nije bilo dovoljno, jer smo ostale detalje radili jako slabo. Na kraju su slobodna bacanja odlučila pobednika. Bilo smo katastrofalni u prvom poluvremenu i zbog toga smo platili cenu. Šutirali smo slobodna bacanja 11 od 19” – rekao je Dimitris Itoudis.
Faktor Georgios Papagiannis
“Pokušali smo da implementiramo neke nove stvari. Stavili smo na poziciju četiri Sertaca Sanlija, to je tokom priprema ponekad radilo, ponekad ne. Imali smo na umu odbranu, ali nismo hvatali skokove. Ne radi se samo o tome da u napadu pokušaš protivniku stvoriti probleme, već i u odbrani.”
Fenerbahce dočekuje Panathinaikos, dok će Valencia u narednom kolu igrati u Istanbulu protiv Efesa.





