Dinamik usamljen na vrhu, Veličković srušio Mladost u Čajetini

Pobedom u derbiju 10. kola KLS, Dinamik je ostao usamljen na liderskoj poziciji nacionalnog šampionata. Dorćolski klub je kao gost savladao Spartak 88:87 (21:23, 21:26, 22:15, 24:23), nanevši Subotičanima treći poraz u Košarkaškoj ligi Srbije.

Posle 25 minuta igre ništa nije nagoveštavalo trijumf Dinamika. Spartak je već u prvoj deonici bio nadomak dvocifrenog plusa, ali su gosti trojkama Đurasovića i Vašingtona uspeli da zadrže rezultatski priključak. Ipak, Subotičani su brzo materijalizovali bolju igru. Na kraju prvog poluvremena imali su sedam poena viška, serijom 7:0 na polovini treće deonice poveli su 62:51, i kada se očekivalo da Spartak slom rivala Dinamik je serijom 11:1 do kraja pretposlednjeg kvartala poravnao rezultat (64:64), da bi u neizvesnoj završnici gosti bolje snašli i poenima Krstića i Vašingtona došli do tri poena prednosti pred poslednjih 30 sekundi susreta, u kojima je Hristov, posle poena za 88:87 i promašene trojke Krstića, promašio šut za pobedu Spartaka.

Vašington je sa 28 poena (6/7 za dva, 4/8 za tri, 4/4 sl. b, 5 sk, 5 as) bio najzaslužniji za trijumf Dinamika, Krstić je dodao 19 (8/11 za dva, 9 sk), dok su u domaćoj ekipi prednjačili Hristov sa 25 (6/12 za tri), Tanasković sa 13 (5/7 za dva), Lučić i Nikolić sa po 12 poena.

Važan trijumf, kojim su zadržali korak za vodećim ekipama KLS, ostvario je i Zlatibor, koji je u Čajetini bio bolji od zemunske Mladosti 85:79 (19:18, 20:14, 20:28, 26:19). Domaći su većim delom susreta kontrolisali rezultat, nekoliko puta tokom druge deonice nisu uspeli da dođu do dvocifrenog plusa, što su Zemunci u trećem periodu kaznili, napravili potpuni preokret i minimalno vođstvo održavali do 36. minuta kada su izabranici Vanje Guše dodali gas i sa sedam vezanim poena Vladimira Veličkovića rešili pitanje pobednika (84:76, 39. minut).

Papić je sa 19 poena bio najefikasniji u domaćem timu, poen manje dodao je Marojvić, Vulić je meč završio sa 16, a Veličković sa 11 poena. U ekipi Mladosti Babović i Malidžan postigli su po 15 poena, dok su Đorđević i Brkić duel okončali sa po 13.

Zlatibor – Mladost 85:79
TABELA: Dinamik 8-2, Metalac 7-3, Spartak 7-3, Borac 7-2, Tamiš 6-4, Vršac 6-3, Beograd 5-5, Beovuk 5-5, Zlatibor 5-4, Mladost 4-6, Vojvodina 4-6, Dunav 3-6, Sloga 1-9, Radnički 0-10