Po završetku uvodne utakmice finalne serije ABA lige protiv Partizana za predstavnike medija govorio je bek crveno-belih, Ognjen Dobrić.
“Parni valjak” je na krilima sjajnog šuta u prvom poluvremenu te ogromnog samopouzdanja stekao 22 poena “viška”. Uspeli su košarkaši Crvene zvezde u odlučujućem periodu zaostatak smanjiti na pristojnih minus šest uz napad, ali na kraju su ipak poraženi 88:80.
Predvodio ih je upravo Dobrić ubacivši 17 poena uz šest skokova i četiri asistencije. Na parketu je proveo 29 minuta i bio je uz Facunda Campazza najraspoloženiji u redovima svog tima.
“Iskreno, osećam se okej, zato što je prva utakmica. Odigrali smo katastrofa prvo poluvreme. Ipak, vratili smo se u drugom, ali Partizan je imao veliku razliku i čuvao je do kraja. Imamo drugu utakmicu, imamo za šta da se uhvatimo. Pokazali smo da možemo da igramo na njihovom terenu” – rekao je Dobrić za “MeridianSport”, a potom otkrio reči trenera Ivanovića nakon poraza:
“Rekao nam je da igramo kao u drugom poluvremenu. Mi moramo da budemo dobri u oba pravca, da igramo sa više energije, zato što Partizan igra tako i moramo da ispratimo taj način igre i da budemo mirni u tim odlučujućim trenucima.”
Naredni meč i druga utakmica u seriji zakazani su za četvrtak, 15. juna. Početak je od 20 časova, a domaćin će ponovo biti Partizan na parketu “Štark Arene”. Serija se potom seli u halu Crvene zvezde, “Aleksandar Nikolić”.




