Ognjen Dobrić bio je vidno neraspoložen nakon novog poraza svoje ekipe, ali je istakao i da je optimista pred buduće mečeve.
Ozbiljan pad u formi Crvene zvezde. Ekipa Duška Ivanovića vezala je četvrti poraz u Evroligi i tako sebi zakomplikovala borbu za play-off. Duel protiv Milana mogao je da ode u suprotnom pravcu, ali utisak je da je na kraju presudila prednost stečena u prvom delu igre. Sličnog mišljenja je bio i sam Dobrić u izjavi za SportKlub:
,,Totalno drugačije poluvreme u odnosu na prvo. Igrali smo sa više energije, mnogo bolje u odbrani. Mislim da sve u našoj ekipi treba da kreće upravo od odbrane. Tako je i bilo u drugom poluvremenu, ali mislim da je zaostatak iz prvog dela bio veliki.
Milano je iskusna ekipa, znali su kako da se nose sa našim pritiskom i našom igrom. Moramo da izvučemo dobre stvari i da nam to bude nešto na čemu ćemo graditi naredne mečeve.”
Jedno od pitanje jeste i atmosfera u ekipi, odnosno koliko sve ovo utiče na samopouzdanje crveno-belih.
“Oseti se nervoza u ekipi. Nikome ne odgovara kada se vežu četiri poraza. Ipak, kao što sam rekao, bilo je dobrih stvari koje možemo izvući i da probamo da igramo 40 minuta kako treba. U prvom delu smo igrali bez ikakve ideje u napadu i koncentracije u odbrani.
Imamo još utakmica i verujem da ekipa ima kvalitet da se bori sa svima. Ipak, sve to može da se okrene jednom dobrom utakmicom i pobedom. Nadam se već protiv Maccabija” – istakao je Dobrić.




