Džening razbio Bilbao pred dolazak u Beograd

Veliki baskijski orkšaj između Baskonije i Bilbaa pripao je timu iz Vitorije – 94:71 (21:21, 22:15, 24:17, 27:18).
U redovima Baskonije Met Džening je odigrao odličnu utakmicu. Za 20 minuta ubacio je 20 poena uz sjajan šut za tri poena (7-6). Uz američkog beka dvocifreni košgeterski učinak imali su i Tima (11 poena), Uertas (11 poena), Šengelija (12 poena), Vojtman (10 poena) i nekadašnji krilni centar Partizana Kevin Džons (12 poena). Kod Bilbao, koji gostuje Partizanu u sledećem kolu Evrokupa (13. decembar) najbolji je bio veteran Mumbru sa 21 poenom.
Andora je pobdila u San Sebastijanu. U izjednačenom meču kapiten gostujućeg tima Oliver Stević je bio na visini zadatka – 13 poena uz tri skoka za 25 minuta. Zapažen je bio i Jaka Blažič. Slovenac je na sedam sekundi pre kraja utakmice pogodio jedno od dva slobodna bacanja kojim je cementirao pobedu Andore. Meč je završio sa 12 poena, ali i 11 skokova.

Rezultati 11. kola: : Baskonija – Bilbao 94:71, San Sebastijan – Andora 60:64. Nedelja: Betis – Obradoiro, Real Madrid – Mursija, Saragosa – Unikaha, Gran Kanarija – Burgos, Fuenlabrada – Huventud, Estudijantes – Valensija, Barselona – Tenerife.