Edin Avdić, komentator Arene Sport, govorio je o dosadašnjem toku sezone u Evroligi u podkastu Udvajanje.
Edin Avdić je objasnio i izlaganja trenera Crvene zvezde Ioannisa Sfairopoulosa u kojima se osvrtao na neke ranije godine u kojima crveno-beli nisu imali većih uspeha.
,,Za dosta stvari je u pravu, ali treba reći da nijedan od njegovih prethodnika nije imao budžet kao on. Sve je tačno, da Crvena zvezda nije uspevala (uglavnom) da uđe u play-off ranije, da su bili između 11. i 14. mesta… Budžet sa Duškom Ivanovićem takođe nije bio mali, ali je tu najbolji igrač bio suspendovan. Ovde si pravio i doselekciju, doveo Filipa Petruševa i Johna Browna. Tačno je da ne možeš da budeš izbirljiv, što kaže Sfairopoulos, ali isto tako Radonjić, Alimpijević i Tomić nisu imali ni blizu takav budžet”, istakao je košarkaški novinar.
- Zvanično: Nikola Jokić ima novog trenera
- Lessort se prisetio Obradovićevog ultimatuma: Imam traume zbog toga, rekao mi je da ‘letim’ iz ekipe
Sada je na Crvenoj zvezdi da pobedi Panathinaikos u Atini i nada se nešto boljoj poziciji u play-inu.
,,Iskorak se desio, da li će biti 9. ili 10. videćemo. Liga je izuzetno izjednačena, niko tu nije veverica. Ako izuzmemo Albu Berlin, evo primer Maccabi Tel Aviva, naređali su neke pobede. Nije kao nekad što je bila Evroliga da je pet-šest sigurnih. Možeš da odeš u ludilo, da nema play-ina, nekoliko ekipa je ispod crte. Sada nema priče, 80 odsto timova ima ozbiljne budžete. Nekad je bilo da kažeš ovi nemaju za zove, a ovi imaju po 50 miliona. Svi su tu negde i nije razlika kao što je bila”, podvukao je Edin Avdić.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.






2 komentara
I ja mislim da je Zvezda trebala da bude bolje plasirana. Nešto se desilo posle Kupa. Uz to olako smo se odrekli 2 igrača koje trener nije znao da razigra. Isto tako Dobrić i Davidovac su dobijali minute na kašičicu. Ni njih nije trener znao da razigra. Gexraitis je pao u drugi plan. Trener očito ne “oseća” ekipu., pa su mu se dešavale greške u nekim utakmicama. Da je gledao dugoročno više minura u ABA ligi imali bi oni sa klupe, da steknu rutinu, samopouzdanjw… . Ovako, olako smo se odrekli igrača koji bi nam sada mnogo značili. Upotreba Nedovića je i dalje misaona imenica za trenera, nije on igrač koji može da odigra dobrih 10 minura, 5 da. Ali onda mora biti veća pauza. Kalinić je preforsiran, vidi se da diše na škrge. Povreda Bolomboja je pisledica prevelike minutaže. Da bi bio odličan trener, trebas i da si doktor, psiholig, prijatelj, otac, majka…. . Tada možeš da očekuješ reakciju tima. Pogkedajte bivšeg trenera Denvera, žrtvovao ytolicu radi svojih igrača, nije ih se olako odrekao, zato je Maloun dobio otkaz. Ali zato ima poÿtovanje svojih igrača, što mu je mnogo važnije od stolice. Svaka čast majstore. R E S P E C T.
Eee ti komentarisi Tuzlu, Zenicu i bracu Hrvate a Zvezdu zaobidji. Malo mi je trulo na Areni kad cujem da Zvezdu prenosi ijekavica iz Sarajeva