Ergin Ataman govorio je posle utakmice 13. kola Evrolige u kojoj su snage odmerili Panathinaikos i Real Madrid, te je izneo svoje utiske.
Real Madrid je upisao rutinsku pobedu, rezultatom 90:78. U uvodnom izlaganju posle meča, Ergin Ataman je bio besan.
”Pre priče o utakmici osvrnuo bih se na jednu stvar koja je važna za mene. Posetio sam predsednika Erdogana, razgovarali smo dugo. Neko od vaših kolega u Grčkoj napravio je smeće od vesti.
Ispalo je da me je pitao zašto sam došao u Panathinaikos i da sam rekao da sam došao kako bi pobedio Fenerbahce. To je glupost, totalna gluposti. Pričali smo o prijateljstvu dva naroda. Nismo pričali o Fenerbahceu. Tužiću novinara koji je kreirao ovu vest” – rekao je besni Ataman.
Turski trener se potom osvrnuo i na utakmicu.
”Odigrali smo jako dobro prvo poluvreme. Međutim, ponovo smo imali pogrešnih odluka. Jako je teško igrati protiv Real Madrida, jer unutra imaju Waltera Tavaresa. Promašili smo mnogo otvorenih šuteva. Oni su najbolji tim, igraju kao mašine. Grešili smo, kaznili su naše greške i zasluženo pobedili.”
Ataman je govorio o problemi na pozicji krila.
”Ključno je pogoditi šuteve. Oni u pick odbrani ostaju unutra sa Tavaresom. Bili smo spremni na to, ali smo promašivali šuteve, posebno Luca Vildoza. Marius Grigonis je promašivao otvorene šuteve. Nemoguće je tako pobediti. Sa Mariom Hezonjom i Gabrielom Deckom na pozicji tri su prejaki za nas, jer tu samo imamo Grigonisa.”
Turski stručnjak je žučnije reagovao na pitanje novinara o upotrebi igrača koji nisu igrali.
”Mislite da mladi igrači mogu pobediti Real Madrid ? Oni nisu igrali ovakve utakmice. Trebaju se prvo dokazati u domaćoj ligi, pa će dobiti priliku na jednom ovakvom nivou. Ne razumem zaista. Imali smo tri igrača koja nisu igrala. Ovo je košarka, desio se loš meč i zato smo izgubili” – rekao je Ataman.





