Fener i Olimpijakos slavili u Španiji

Olimpijakos je trijumfom u Valensiji 72:64 (20:13, 15:17, 19:15, 18:19) barem do petka uveče ostao usamljen na liderskoj poziciji Evrolige. Pirejski klub, koji je i na ovom meču igrao bez Vasilisa Spanulisa, iako je bio najavljen njegov povratak u tim, u 10. kolu elitnog takmičenja upisao osmi trijumrf, koji je nagovestio već u trećem minutu susreta kada je poveo 11:2.

Crveno-beli su otpor rivala počeli da slamaju polovinom druge deonice, Papanikolau je sa pet vezanih poena zaokružio seriju gostiju 12:0, kojom su u 17. minutu došli do 13 poena prednosti – 32:19.

Erik Grin je u završnici prvog poluvremena igrao sam protiv Olimpijakosa. U poslednja dva minuta druge četvrtine postigao je 11 poena, smanjio zaostatak Valensije na pet poena, ali su Papanikolau, Printezis i Strelnieks u finišu treće četvrtine vratili Olimpijakosu dvocifreni plus, koji je bio dovoljan za rutinsko održavanje prednosti do poslednjeg zvuka sirene.

Poraz pred svojim navijačima doživela je i Baskonija, koju je savladao evropski i turski šampion Fenerbahče – 83:69 (15:25, 26:12, 25:14, 17:18). Iako je posle prvih deset minuta bio u minusu od 10 poena, turski velikan je predvođen Nanelijem, Veselim i Slukasom već do kraja prvog poluvremena uspeo da napravi preokret, a kada se u trećem periodu raspoloženom triju Fenera priključio i Meli (poslednjih osam poena u trećoj četvrtini za 66:51) bilo je jasno da će Obradovićevi izabranici ostvariti sedmi evroligaški trijumf.

VALENSIJA: Tomas 2, Puerto, Van Rosom 7, Rudež, Vives 3, Martinez 3, San Emeterio 1, Plajs 14 (7/12 za dva, 8 sk), Sastre 2, Grin 26 (7/13 za dva, 3/4 za tri, 3/3 sl. b), Dornekamp 4, Hlinason 2.
OLIMPIJAKOS: Meklin 4, Toliopulos 5, Papapetru 4, Milutinov 6 (5 sk), Strelnieks 12, Printezis 12 (14 sk), Papanikolau 13, Bogris, Vilčer 2, Tompson 7.

BASKONIJA: Vildoza, Gonzalez, Tima 10 (1/1 za dva, 2/2 za tri, 2/2 sl. b), Vojtman 3, Malmanis 5, Uertas 10, Buboa 10, Džening, Grejndžer 6, Porije 4, Džons 8, Šengelija 13 (5/7 za dva).
FENERBAHČE: Tompson, Meli 10, Mahmutoglu, Vonamejker 11 (6 sk), Slukas 14 (4/6 za dva, 6 as), Naneli 16 (5/8 za dva), Gudurić 2, Veseli 10 (4/5 za dva, 5 sk, 6 as), Guler, Muhamed, Duverioglu 8, Datome 12 (5 sk).