Fener “pregazio” Trabzon u praznoj dvorani, dvocifreni Gudurić i Janković

Fenerbahče se trećom uzastopnom pobedom zadržao na deobi drugog mesta, pošto je nakon incidenta u drugoj četvrtini i pražnjenja tribina deklasirao domaći Trabzonspor – 90:119 (25:25, 23:30, 26:32, 16:32).

Do manjeg fizičkog obračuna na terenu i nereda na tribinama došlo je pri vođstvu Trabzona 37:35, kada je Jan Veseli nepravilno postavio blok i napravio faul u napadu, a Kris Obekpa prišao i grubo ga odgurnuo.

Usledio je gotovo jednočasovni prekid, uključujući policijsku intervenciju.

Izabranici Željka Obradovića do poluvremena su stekli sedam poena prednosti, a u drugih 20 minuta su dominirali u svakom pogledu. Džejms Naneli (20p, 8as) bio je na čelu grupe od šest igrača sa dvocifrenim učinkom, u kojoj se sa 11 poena (trojke 3/4, za dva poena 1/1) za samo 14 minuta našao i Marko Gudurić.

Dobru partiju pružio je i centar Sakarije Nikola Janković, u pobedi nad Banvitom 81:76, koja im je donela proboj u gornju polovinu tabele. Janković je za 23 minuta sakupio 15 poena (6/8 za dva, 3/5 slobodna bacanja), tri skoka, jednu asistenciju, dve ukradene lopte i jednu blokadu.

Aleksandar Trifunović sa Karšijakom je gostovao svom prethodnom klubu, Ješilgiresunu, gde ga je nasledio Mihailo Uvalin.

Ješilgiresun je bio bolji tokom svih 40 minuta, a njegovoj pobedi 92:79 značajno je doprineo Đorđe Gagić (12p, 4sk, 2as, 1blk, za dva poena 4/5, slobodna bacanja 4/7). Ivan Marinković za 20 minuta je zabeležio dva poena i tri skoka.

Ponovo je sjajan bio Darel Vilijams, sa 17 poena i 11 uhvaćenih lopti.

REZULTATI: Bujukčekmeče – Eskišehir 72:79, Istanbul – Darušafaka 75:72, Ušak – Gazijantep 67:75, Tofaš – Galatasaraj 97:90 (subota), Sakarija – Banvit 81:76, Trabzon – Fenerbahče 90:119, Ješilgiresun – Karšijaka 92:79, Bešiktaš – Efes 67:64.

TABELA: Tofaš 9-0, Fenerbahče 7-2, Bešiktaš 7-2, Efes 6-3, Eskišehir 6-3, Darušafaka 5-4, Sakarija 5-4, Ješilgiresun 4-5, Galatasaraj 4-5, Banvit 4-5, Istanbul 4-5, Trabzon 3-6, Bujukčekmeče 3-6, Gazijantep 2-7, Karšijaka 2-7, Ušak 1-8.

(foto: Twitter/tsbasket)