Fenerbahce je savladao Milano u Italiji rezultatom 72:82.
Ekipa Dimitrisa Itoudisa igra verovatno najbolju košarku u Evropi. Fenerbahce je meč u Milanu dočekao kao prvoplasirana ekipa, sa samo jednim porazom tokom cele sezone. S druge strane, izabranici Ettorea Messine imaju velike probleme. Pored velikog broja povreda u timu, tim iz Milana je vezao čak pet poraza, te je utakmica protiv turskog tima imala veliki značaj.
Shodno tome, domaća ekipa krenula je agresivno u meč. To je dalo rezultata. Na krilima Naza Mitrou – Longa Milano je stekao plus od šest poena na kraju prvog desetominutnog perioda. U sličnom ritmu se nastavilo i u drugoj četvrtini, a trojkom pomenutog Mitrou – Longa italijanski tim je otišao na dvocifrenu prednost. Serija se nastavila, te je razlika išla i na 16 poena. Ipak, zahvaljujući trojkama Nicka Calathesa i Scottie Wilbekina Fener je uspeo da na odmor ode sa pristojnih minus pet.
U trećoj četvrtini usledila je igra Fenera na koju smo navikli. Dopustili su domaćinu svega 11 poena, dok je napad proizveo čak 26. Zahvaljujući ovoj četvrtini turski tim je sa plus 10 ušao u poslednji kvartal, gde je rutinski priveo meč kraju za svoju devetu pobedu.
Najefikasniji u pobedi tima iz Istanbula bio je Nigel Hayes – Davis sa 22 koša, dok se kod Milana istakao Mitrou – Long sa 18.
