FMP je ostao bez najboljeg igrača, pošto je Hugo Besson napustio klub iz Železnika, zvanično je potvrđeno.
Besson je poslednji susret za “pantere” odigrao 14. januara protiv Mege i tada je na parketu proveo samo pet minuta, dok ga u naredna dva duela, kada je ABA liga u pitanju, uopšte nije bilo.
Otkako je došao u FMP etablirao se kao izuzetan strelac i uprkos nešto slabijoj minutaži u poslednje vreme angažman završio sa 13,9 poena u proseku.
Klub iz Železnika je izdao saopštenje tim povodom.
,,FMP SoccerBet obaveštava javnost da je sporazumno raskinuo saradnju sa dosadašnjim prvotimcem Hugom Bessonom. Francuski internacionalac je sa ulogom lidera u dresu ‘pantera’ prosečno beležio 13.9 poena u ABA ligi, a poslednji meč je odigrao protiv Mege u 16. kolu, 14. januara i tada je na terenu proveo pet minuta. FMP SoccerBet se zahvaljuje Hugu Bessonu želi ovim putem svu sreću u daljoj karijeri”, navodi se.
FMP se trenutno nalazi na 12. poziciji na tabeli, kada je ABA liga u pitanju sa skorom 6-14.
Basketball Sphere vam svakog dana do početka Kupa Radivoja Koraća kroz intervjue predstavlja učesnike. U linku ispod možete videti razgovor sa prvotimcem Borca iz Čačka, Urošem Čarapićem.






