Francuzi potvrdili kvalitet

Reprezentacije Nemačke i Francuske su utakmicom u Berlinu stavile tačku na kompletan pripremni period za Evropsko prvenstvo, koje počinje 31. avgusta.

Nemci posle poraza od Poljske i Srbije u Hamburgu, nisu uspeli da prekinu lošu seriju pred put za Tel Aviv – 79:85 (20:26, 20:27, 26:15, 13:17).

“Trikolori” su u Mercedes Benz areni u Berlinu vodili gotovo svih 40 minuta. Na početku je bilo 6:0 za domaćina, ali je do sedmog minuta usledio preokret na 9:14. Maksimalnih 13 poena razlike za Francusku bilo je na poluvremenu – 40:53.

Predvođena plejmejkerom Atlanta Hoksa Denisom Šruderom, Nemačka je u drugom poluvremenu smanjila na 66:68 i 72:74, na šta su Francuzi spremno reagovali i zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu u međusobnim susretima.

Francuska će igrati u A grupi Eurobasketa u Helsinkiju (protivnici su redom Finska, Grčka, Island, Poljska i Slovenija), a Nemačka u B grupi u Tel Avivu (Ukrajina, Gruzija, Izrael, Italija, Litvanija).

NEMAČKA: Lo 8, Vojtman 11 (7sk), Štajger 3, Tada 3, Tajs 10, Doret, Šruder 23, Akpinar, Bartel 12 (6sk, 4as), Timan, Hekman 9, Hartenštajn.

FRANCUSKA: Ertel 14 (4sk, 3as), Lovernj 8 (9sk), Furnije 16, De Kolo 20, Dijao 9 (8sk, 4as), Tili 3, Vesterman 5, Labejri 6, Tupan 2, Džekson 2.