Frank Kaminsky, centar Partizana je govorio o Željku Obradoviću, porazu od Olympiacosa, kao i o prilagođavanju na evropsku košarku.
Amerikanac ističe da još uvek prilagođava na pravila. Najbolje se to videlo na primeru kada je bivši NBA igrač dobio tehničku grešku koja mu je ujedno i bila i peta. Nije znao da je tehnička greška i lična i kaže da bi drugačije reagovao da je tu činjenicu znao.
“Još učim stvari. Mnoga pravila su drugačija. Siguran sam da ste to večeras videli, nisam znao da se tehnička takođe računa kao lični prekršaj. Da sam znao, nikada ne bih reagovao na taj način. Moram da zaradim poštovanje ovde. Kad počnem da shvatam neke stvari, biće bolje. Do sada u svakoj utakmici čini se da sam u problemima s ličnim prekršajima”, istakao je Amerikanac.
Potom se osvrnuo na rad sa Željkom Obradovićem. Bivši igrač Phoenix Sunsa ističe da mu prija rad sa trofejnim stručnjakom.
“Ne osvajate toliko šampionat kao što je on osvojio, a da niste intenzivan trener. Zahteva mnogo od nas, što je sjajno. Stvarno se bori za nas kao igrače. Strog je prema nama, ali se bori za nas. Volim da igram za njega. Bio je sjajan. Mnogo mi je pomogao u tranzicionom periodu. Ima puno samopouzdanja i poverenja u mene”, zaključio je Frank Kaminsky.



