Furiozan finiš CSKA za trijumf protiv Barse

Serijom 13:0 u drugoj polovini poslednje deonice CSKA je u Moskvi savladao Barselonu 92:78 (24:24, 20:15, 22:19, 26:20) i tako se poravnao sa Olimpijakosom na vrhu evroligaške tabele sa osam pobeda i dva poraza.

Moskovljani su nekoliko sati pre početka meča sa Kataloncima objavili da Dimitris Itudis neće moći da računa na Andreja Voronceviča zbog povrede skočnog zgloba, ali odsustvo jednog od najvažnijih šrafova u moskovskoj ekipi nije se mnogo osetlio tokom duela sa španskim velikanom. Katalonci su do sredine druge četvrtine bili ravnopravan rival, kada su De Kolo i Kurbanov kreirali seriju CSKA 8:0, kojom su “armejci” došli do prve osetnije prednosti (41:36, 18. minut).

Početkom drugog poluvremena uzvratili su im Ertel i Serafan, Barsa je stigla prednost rivala (48:48, 25. minut), da bi Higins i Klajburn trojkama u finišu treće četvrtine pogurali CSKA do osam poena viška pred odlučujućih 10 minuta. Presi (dve trojke) i Hanga (jedna) uspeli su još jednom da vrate Katalonce u meč, u 36. minutu na semaforu je stajalo 75:75, posle čega je krenula furiozna serija domaćih (13:0), koju su ubačenim šutevima van linije 6.75 zaokružili Rodrigez i Higins, za sigurnih i ubedljivih 88:75 pred poslednjih 120 sekundi meča.

CSKA: De Kolo 18 (11 as), Fridzon, Antonov 10, Rodrigez 6, Klajburn 22 (4/9 za dva, 3/7 za tri, 5/5 sl. b), Higins 20 (4/8 za dva, 3/3 za tri, 3/3 sl. b), Kulagin, Hrijapa, Kurbanov 4, Hanjs 6, Hanter 6, Makiev.
BARSELONA: Serafan 11, Ribas, Presi 8, Hanga 10, Navaro, Ertel 11, Oriola 6, Sanders 9, Koponen 10, Klaver, Tomić 6, Moerman 7.