Furiozno poluvreme Partizana

Partizan je došao do izuzetno vredne pobede u Baru, potencijalno jednom od najvrelijih gostovanja za sve timove ove sezone u ABA lige. Posebno je važan ovaj trijumf za crno-bele posle prošlonedeljnog poraza od Primorske u Kopru. I posebno je bitan način na koji je Parni valjak došao do nje, jer je posle lošijeg starta Partizan ubrzao i odigrao izuzetno drugo poluvreme.

Partizan se mučio sa Urošem Lukovićem jednako kao što se Uroš Luković mučio sa slobodnim bacanjima. Sjajni centar je iz napada u napad prikucavao eli-up kombinacije sa svojim bekovima, ali kada bi crno-beli stigli da ga fauliraju, isplatilo bi im se.

Sa druge strane, Mornar je takođe komotno faulirao igrače Partizana koji su jednako slabo izvodili penale, posebno u prvoj četvrtini. Uz to, crno-beli nisu imali igrača koji je bio apsolutno raspoložen za početak ovog meča. Zato su i zaostajali 21:14 u 11. minutu.

Markus Pejdž i Ognjen Jaramaz su bili bekovski tandem koji je ovoga puta upalio Vladi Šćepanoviću (Andrea Trinkijeri se nije dobro osećao pa nije vodio ekipu) tako da su malo po malo gosti iz Beograda došli do egal utakmice, a potom i do vođstva tik pred veliki odmor. Trojkom Jaramaza.

Računajući i tu bombu na isteku 20. minuta, Partizan je ubacio čak šest trojki do kraja treće četvrtine! Crno-beli su potpuno zagospodarili terenom zahvaljujući lakšem šutu i snagom Nikole Jankovića u napadu, odnosno povratnika u tim Rašona Tomasa u odbrani. Odjednom se Parni valjak odlepio i poveo, za ovakav meč, velikih sedam razlike (59:52), u 29. minutu.

Džejkob Pulen je bio udarna igla napada Mornara u trenucima kada je delovalo da će se gosti suviše odaljiti. Ali, isključivo prodorima do koša, jer je Partizan potpuo zaustavio inače moćan šut Barana za tri poena.

Najviše je tandem Trinkijerijevih asistenata Šćepanović – Matović profitirao od igre sa trojicom bekova, ali je isto tako odlično delovao centarski dvojac Janković-Mozli istovremeno na parketu.

U trenucima kada se lomila utakmica, sredinom poslednje četvrtine, kada je Markota trojkom smanjio na 60:65, pojavio se Markus Pejdž i još jednom trojkom, trećom iz četiri pokušaja, odveo crno-bele na devet razlike, da bi eli-up kombinacija Jaramaz-Mozli i „samostalno“ zakucavanje Jaramaza posle asistencije Pejdža definitivno stavilo tačku na ovaj meč.

Inače, Mornar je u 34. minutu ostao bez Derika Nidama koji je prilikom faula na Mozliju dobio jak udarac u rebro. Morao je sjajni plejmejker u svlačionicu, trpeći jake bolove.

Mornar – Partizan NIS 65:76 (20:14, 12:19, 23:28, 10:15)

MORNAR: Pulen 16, Nidam 6 (6 as), Šehović, Mugoša, Reli-Ros 2, Begić 2, Vujošević, Pavićević, Voler 6, Markota 10, Bjelica 9, Luković 14 (7 sk).

PARTIZAN: Volden 8, Zagorac 8 (10 sk), Pejdž 13 (4-3 trojke), Gordić 5 (5 as), Parahouski 2, Jaramaz 17 (4-3 trojke, 3 as, 3 ul, 3 il), Veličković, Birčević, Janković 9 (7 sk), Tomas 9 (9 sk), Peiners, Mozli 5 (6 sk).