Bivši košarkaš Panathinaikosa i Milana, Alessandro Gentile govorio je o svom povratku na teren, nakon nesreće koju je imao letos.
Gentile je tokom leta doživeo nesreću, kada je pao sa balkona. Za ”Corriere di Bologna” govorio je o pomenutom događaju ali i povratku na teren:
”Nisam sebi hteo postavljati ultimatume kada se moram vratiti. Išao sam dan po dan. Svestan sam da je nesreća koju sam doživeo bila opasna i da je pobeda što sam danas tu. Vratio sam se na teren i nosim dres Udina. Tu sam mesec dana. Polako hvatam formu ali znam da je to dug proces.”
Potom je nastavio:
”Kada vam se desi nešto ovakvo, onda razmišljate o svojim idejama i prioritetima. Znam da je privilegija igrati mkošarku. Međutim, sada su mi neke stvari jasnije i zahvalan sam radi toga.”
Gentileu su mnogi okrenuli leđa:
”Vratio sam se nakon teške nesreće. Niko se iz Serje A nije pobrnio za moj povratak. Zapamtio sam to. Udine su me htele i veoma sam im zahvalan radi toga.” – rekao je Gentile
Nakon 18odigranih kola u drugom rangu, Udine imaju 12 pobeda i šest poraza.

