Georgios Bartzokas trener Olympiacosa govorio posle meča drugog kola Evrolige, koji je njegov tima odigrao na domaćem terenu protiv Barcelone.
Posle pobede u prvom kolu nakon produžetka protiv Panathinaikosa, usledio je domaći poraz od Barcelone. Imao je tim Georgiosa Bartzokasa prednost u finišu od pet poena, momentum na svojoj strani, ali sve se okrenulo, gosti odnosno Alex Abrines je pogodio dve trojke i okrenuli su meč na svoju stranu.
Domaći sastav je bio bez Luka Sikme, Shaq McKissica i Nigel Williams-Gossa.
“Umorni smo bili. Nismo imali dugačku klupu. Naši igrači kao što je Thomas Walkup su igrali puno i bio je umoran. Imali smo šest poena prednosti i kontrolisali smo sve, ali nismo uspeli do kraja da meč priedemo kraju, dali smo im šansu i oni su je iskoristili” – rekao je trener Olympiacosa Georgios Bartzokas, koji je na meču protiv Barcelone koristio devet igrača.
Thomas Walkup je igrao više od 35 minuta, Alec Peters je bio an terenu više od 33 minuta. Na drugoj strani najviše minuta na terenu proveo je Nicolas Laptovittola 28.
Olympiacos u narednom kolu ide na noge ekipi Milana.


