Nikola Jokić odigrao je još jedan odličan meč, ali kako ističe i sam Jeff Green, Srbin ne može konstantno sam dobijati utakmice.
Ima Denver za čime da žali u drugoj utakmici NBA finala. I pored činjenice da nije bilo raspoloženog igrača pored Jokića, uspeli su da budu u egalu sve do samog kraja. Ipak, jasno je da je ovo verovatno jedna od najlošijih partija u ovogodišnjem play-offu za Nuggetse. Pričao je o tome trener Mike Malone, a nakon njega se nadovezao i pomenuti Green, u nešto oštrijem tonu:
“Morao sam i ja da pričam o uloženom naporu. Ovo je je*eno finale, energija mora da bude bolja. Ne možemo ovako, moramo bolji. Sve je stvar discipline, na lopti, bez nje. Jasno nam je šta je potrebno. Ovo je finale, nisu nam potrebni veliki govori da bi se podigli. Znamo šta moramo da uradimo u trećoj utakmici. Nismo bili svoji. Komunikacija mora da bude bolja.“
Novinari su apostrofirali činjenicu da je Jokić imao svega četiri asistencije, ali iskusni “Uncle Jeff” smatra da to nije ključni detalj.
“Uradio je ono što treba da uradi. Kada je trebalo da bude agresivan, bio je. Imao je dobre poteze. On ima dobar pregled terena, nisu mu oduzeli asistencije. Ako je on tako agresivan, ostali moraju da pronađu način da budu učinkoviti. Ne možemo samo da čekamo Jokića i šta će on da uradi. Da počnemo od odbrane i to prenesemo na napad“, rekao je Green.
Naredni duel igraće se u noći između srede i četvrtka.




