Dalibor Ilić pružio je dosta dobru partiju u utakmici koju će većina navijača hteti što pre da zaboravi zbog igre i epiloga.
Nije Crvena zvezda uspela da pruži ozbiljniji otpor u prvoj utakmici u Italiji. Virtus je od početka meča uspeo da nametne svoj ritam i tako drži Zvezdu maltene celi meč na dvocifrenom odstojanju.
Pozitivna stvar za Duška Ivanovića i crveno – bele može biti sve ozbiljnija i konkretnija rola Dalibora Ilića. Bivši košarkaš Igokee nakon meča kao razlog poraza okarakterisao je loš početak meča:
,,Sigurno da svaki poraz boli, sve je krenulo iz lošeg otvaranja meča i dopustili smo rivalu da igra svoju igru. Dosta zavisi od svakog pojedinca, ako jedan igrač nije na sto posto, onda je mnogo teže da se meč pobedi. Navikli smo na teške uslove i psihički je teško, ali moramo da se skupimo i da se trudimo da do kraja budemo fokusirani i skoncentrisani.
Umor postoji, ali to nije opravdanje. Sigurno nas protiv Milana očekuje identinčna utakmica kao večeras, tako da moramo da se pripremimo što bolje i uđemo u meč na najbolji način” – izjavio je Ilić.
Naredni meč Crvena zvezda igra u četvrtak protiv ekipe Milana (20:30h).
Beogradski crveno-beli posle 22 odigrana kola u elitnom takmičenju imaju učinak od 10 pobeda i 11 poraza.




