Israel Gonzalez trener Albe Berlin govorio je posle poraza njegovog tima od Barcelone u gostima u 26. kolu Evrolige.
Nemački predstavnik u elitnom takmičenju bio je konkurentan samo u uvodnoj četvrtini. Potom su doživeli debakl i upisali više nego ubedljiv poraz rezultatom 93:77. Prednost domaćeg sastava u nekoliko navrata bila je veća od 30 poena.
Jedina svetla tačka ovog susreta bio je nemački centar Tim Schneider ubacivši 14 poena. Johannes Thiemann kao lider tima proveo je na parketu samo 15 minuta, a nakon što je bilo jasno da će sastav iz Blaugrane ubedljivo slaviti, trener Israel Gonzalez dao mu je priliku za odmor za predstojeće obaveze u Bundesligi i Kupu Nemačke gde će se boriti za prvi ovosezonski trofej.
“Barcelona je pre svega defanzivno odigrala sjajnu utakmicu, a tek onda napadački. Konstantno su menjali odbrane, na šta nismo imali spreman odgovor. Alba je veoma mlad tim i za očekivati je da imamo mnogo uspona i padova tokom utakmica. Pred nama je vreme da naučimo i napredujemo, a činjenica je da se nismo pokazali u najboljem izdanju protiv Barcelone u Blaugrani” – rekao je Israel Gonzalez.
Bio je ovo 21. poraz u dosadašnjem delu takmičenja, tako da je Alba Berlin sada na učinku 5-21. Uz njih na dnu tabele nalazi se Asvel koji ima identičan omjer pobeda i poraza.



