Posle utakmice 20. kola Evrolige u kojoj je Crvena zvezda poražena od Zalgirisa, sa novinarima je na pres konferenciji razgovarao Duško Ivanović.
U svom uvodnom izlaganju, Duško Ivanović je rekao sledeće:
“Mislim da smo večeras počeli loše i mekano, a tako smo i završili. Između toga, kada smo igrali ‘našu’ odbranu i kada smo igrali sa strpljenjem u napadu, imali smo rezultat. Istina je da u zadnje tri minute nismo imali ideju u napadu, a Ulanovas je sa dve trojke odlučio utakmicu.”
Na pitanje novinara da prokomentariše probleme u četvrtoj četvrtini, Ivanović je odgovorio sledeće:
“Kao što sam rekao, u zadnje dve minute smo igrali jako loše u napadu. Promenili su odbranu, a mi smo jedino pokušavali da napadamo iz 1 na 1 situacija. To nije način da dobiješ ovakvu utakmicu.
Naš veliki problem bio je to kako smo odigrali prvih 20 minuta. Nismo igrali onako kako jedan ozbiljan tim treba da igra. To nije oko toga da li igraš dobro ili loše, nego da počneš igrati snažno i sa jasnim idejama. Mi tako nismo igrali u prvom poluvremenu. Imali smo 10 izgubljenih lopti i to uglavnom jer smo igrali loše, a ne zbog čvrste odbrane Zalgirisa.”
Filip Petrušev je opet bio najbolji strelac svog tima sa 16 poena, ali trener Crvene zvezde je imao zamerku na račun krilnog centra.
“Igrao je dobro, ali ko je čuvao Ulanovasa kada je pogodio zadnje dve trojke? Petrušev.” – istakao je Ivanović.

Zvezda je u Beogradu savladala Zalgiris sa četiri razlike, tako da sada nema ni bolji međusobni skor u slučaju da ekipe budu izjednačene nakon 34 kola.
“Da, imali smo to na umu. Međutim, poslednji šut koji smo uzeli je bio otprilike kao svaki u zadnja dva minuta.” – ironično je odgovorio Ivanović.
Achille Polonara je odigrao odličnu drugu četvrtinu za Zalgiris, međutim trener Crvene zvezde nije hteo da prokomentariše to što su ga mediji selili u njegov klub pre nekoliko sedmica.
“On je dobar igrač koji nastupa za Zalgiris i večeras je odigrao dobro.” – zaključio je Ivanović.
Crvena zvezda se sada nalazi na učinku 10-10 u Evroligi pred Večiti derbi koji će se igrati narednog petka u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

