Trener crveno – belih, Duško Ivanović, izneo je svoje utiske nakon prve regionalne pobede.
Crvena zvezda pružila je jednu veoma ubedljivu partiju protiv Cibone. Beogradski tim je slavio sa 39 poena razlike, ali deluje da Duško Ivanović nije bio zadovoljan partijom svog tima. U izjavi nakon meča, on je istakao da ekipa nije spremna da igra 40 minuta koncentrisano.
“Večerašnja utakmica bila je proba da vidimo da li možemo da igramo koncentrisano 40 minuta. Pokazali smo da ne možemo. Imali smo minute praznog hoda. Na tome moramo da radimo, s obzirom da nas očekuje veliki broj mečeva sa ekipama većeg kvaliteta.
Za mene je svaka utakmica “fešta”. Svakoj utakmici mora da se pristupi sa maksimalnom euforijom i to tražim od svojih igrača. Da bismo postigli nešto ove godine, moramo igrati svih 40 minuta.“
Novinare je zanimalo šta je uzrok takvog mišljenja, da li se radi o fizičkoj spremi ili generalno mentalitetu igrača. Ivanović je istakao da je sprema nebitna u ovom momentu, te da svako mora dati sve od sebe.
“Svaki igrač mora biti svestan da mora da da svojih 100% u svakom momentu. U svakom momentu i protiv svakog protivnika. Takav stav moraju da imaju, nezavisno od fizičke spreme. Nebitno koliko će vremena provesti na terenu.“
Poenterski skromnu partiju pružio je Ognjen Dobrić, koji je ubacio samo jedan šut iz igre od 10 pokušaja.
“Dobrić je igrao dobar meč. Napravio je dva velika propusta u odbrani, ali generalno je bio odličan. Za mene nisu bitni koševi, već celokupan utisak“, rekao je Ivanović.

