Jaleen Smith je izneo svoja očekivanja za “Sport Klub” pred gostovanje Panathinaikosu u sklopu 22. kola Evrolige.
Američki bek stigao je iz Bologne gde u planovima Luce Banchija nije bio u prvom planu. Usled nekolicine povreda, crno-beli su u njemu videli deo slagalice koji nedostaje. Još uvek prolazi kroz period adaptacije, ali svestan je da je odmah od samog početka “bačen u vatru”.
“Stalno učim nove stvari, učim u hodu i mislim da mi brzo ide, te da napredujem. Ne prestaju teške utakmice, ali ove sedmice barem nemamo dupli program. Imamo samo jedan meč, koliko sam čuo hala je rasprodata. Želim da osetim tu buku. Nadam se da će atmosfera biti kao na Partizanovim utakmicama, jer sam čuo da su veliki rivali.
Igrao sam u OAKA areni prethodne sezone dok sam igrao za Albu, ali nakon beogradske atmosfere, mislim da mogu igrati bilo gde. Panathinaikos ima mnogo dobrih igrača, strelaca i sjajnog trenera koji odlično skautira protivnike i priprema utakmice. Kostas Sloukas i Kendrick Nunn su sjajni poenteri i mogu uvek da postignu koš. Jerian Grant takođe igra u dobroj formi” – rekao je Jaleen Smith.
Moramo da se držimo zajedno
“Odbrana dolazi prirodno, ali moram da budem agresivniji u napadu, kao i da pronalazim slobodne saigrače. Ovo je veoma važan trenutak, neki timovi se bore za play-off, neki da ostanu konkurentni. Na nama je da ispunimo krajnji cilj, a to je doigravanje.
Naravno da ću se truditi da se uklopim sa saigračima, ne samo na terenu, već i van njega. Moramo da se držimo zajedno, kao grupa. Ja lično odavno nisam igrao na poziciji plejmejkera, ali daću sve od sebe da se naviknem na ulogu i da pomognem saigračima. Na terenu sam se lako navikao, van parketa je to još lakše” – objasnio je Jaleen Smith.






