U derbi susretu 19. kola Evrolige, sastali su se Barcelona i Anadolu Efes. Nakon meča govorio je Sarunas Jasikevicius.
Barcelona je poražena rezultatom 80:75. Nakon meča, Jasikevicius je rekao:
”Ne možete izaći i igrati ovako. Mi nismo bili tim, kako ofanzivno, tako i defanzivno. Bili su brži od nas iz nekog razloga. Na svakom ulazu njihovih bekova kasnili smo, Veoma je teško nadoknaditi veliki zaostatak, jer oni su odlična ekipa. Pokazali smo reakciju, da možemo igrati protiv bilo koga. To je očito. Možemo igrati sa svima ali da bi pobedili u velikim utakmicama, moramo igrati dobro 40 minuta.” – zaključio je Litvanac
Barcelona u narednom kolu igra protiv Baskonije.



