Nikola Jokić je više puta isticao kako osim analiza protivnika ne gleda utakmice, ali deluje da se to promenilo.
Denver je sjajno otvorio NBA play-off. Tim iz Kolorada je razbio Minnesotu u prvom duelu ove dve ekipe, a Jokić je imao odličnu rolu u prvom poluvremenu. Ipak, srpski as u druga 24 minuta nije ni šutirao, te je nakon meča pohvalio Karla Anthonya Townsa i Rudya Goberta, dodajući da uživa u košarci.
“U play-off košarci se više dopušta, danas su Gobert i Towns obavili dobar posao na meni, nadam se da mogu da budem malo bolji sledeći put. Ove godine volim da gledam košarku. Obično mi se ne dopada, ali ove godine gledam, samo da vidim… Mislim da ima mnogo talenta u ligi i možemo da uživamo kao navijači, gledaoci i igrače, može da se uživa u košarci“, rekao je Jokić posle meča.
Srpski centar je meč završio sa 13 poena i 14 skokova, a u drugom poluvremenu je imao i nešto manju minutažu uslovljenu ogromnom razlikom na semaforu.
Drugi meč, koji se takođe igra u Koloradu na programu je u sredu na četvrtak od 4.00 po srednjoevropskom vremenu.




