Centar Denver Nuggetsa, Nikola Jokić, okarakterisao je narednog rivala u play-offu kao favorita za osvajanje NBA titule.
Tim iz Colorada se u narednu rundu play-offa plasirao posle pobede nad Minnesotom, dok su Sunsi na tom putu savladali Clipperse.
Srpski košarkaš je na konferenciji za medije istakao kako će utakmice sa Sunsima biti veliki izazov za njegov tim.
,,Oni su favoriti za osvajanje titule. Imaju neverovatnu, neverovatnu grupu momaka, sa odličnim trenerom. Tako da će to biti veliki izazov za nas.”
Minnesota se uprkos brojnim povredama hrabro borila sa Denverom do samog kraja play-off serije.
,,I uprkos tome su bili konkurentni u svakoj utakmici, osim u prvoj. To je bila jedina laka pobeda za nas. Uradili su sjajan posao. Mi smo bili samo malo bolji ovog puta.”
Jokić kaže i to kako nije imao najbolje šutersko veče, ali da je tu zato bio Jamal Murray da povuče tim.
,,Promašivao sam celo veče, ali saigrači veruju u mene i ja verujem sebe. Jamal je igrao sa toliko emocije. Mislim da je on pokrenuo naš tim. Murray jednostavno ne odustaje, znate? Pogađao je važan šut za šutom.”
Prvi meč između Denvera i Phoenixa na programu je 30. aprila.




