Šef stručnog štaba aleksandrovačke Igokee, Vladimir Jovanović, na konferenciji za medije sumirao je utiske nakon utakmice protiv Partizana.
“Čestitam Partizanu na pobedi. Kako sam i rekao u najavi utakmice, za nas veoma teška nedelja. U smislu da nismo imali dovljan broj igrača na treningu za igru pet na pet. Uglavnom smo imali šest sedam igrača i morali smo da imprvizujemo. U takvoj situaciji smo se spremali i mogu da budem zadovoljan većim delom utakmice. Energetski smo izdržali da ovde odigramo pristojno.
Na kraju evidentan pad i u energiji i to je dovelo do pada i u koncentraciji što je ekipa Partizana naravno kaznila. Raduje me 36 skokova od kojih je 15 u napadu gde smo nadskakali ekipu Partizana. Ima puno prostora da još ovim momci napreduju. Dobro treniraju, dobro se ponašaju i mislim da ćemo biti sve bolji i bolji” – rekao je Jovanović.
Poznato da je Partizan igra nešto sporiji ritam. Posle par napada gde su igrali brže došli su na startu do prednosti. Da li je to iznenadilo trenera Igokee?
“Ne nisu me iznenadili iz prostog razloga što ne mislim da su oni igrali toliko brzo u napadu koliko smo mi bili u uvodnim minutima utakmice u grču jer nismo odigrali agresivno na igraču i oni su svaki back dor i prodor smo izgubili i oni su imali otvorene šuteve. Kad smo u tom segmentu bili bolji, oni su ako se ne varam dali sedam trojki u prvoj četvrtini, ali 10 puta su bili sami. Mislim da je to uticalo, a ne njihova brza igra. Ja ne mislim da Partizan igra sporo, Partizan igra pametnu košarku i napada slabe tačke protivnika”.
U drugom poluvremenu Igokea je povela, ali je Partizan brzo okrenuo meč i došao do pobede.
“Kad izgubiš energiju i kad ne možeš da trčiš gore dole dobro i kada ne možeš da stigneš nogama da braniš ništa onda je sve teže mnogo. Onda dođu i lagani koševi. To se vidi kako nismo napravili faulove da uđemo u bonus na kraju treće četvrtine i početak četvrte. To su neke stvari koje mogu da opravdam situacijom koja je bila pre utakmice. Koliko sam mogao ja sam podelio minute”.
Je li zadovoljan sezonom na klupi Igokee?
“Ako znamo da smo samo pre tri četiri nedelje strepeli svi da li će to biti opstanak, posle smo pobedili četiri utakmice za redom i ispunili prvi cilj, koji možda nije bio na početku sezone, ali tokom sezone neki put se ciljevi promene. Ispunili smo cilj da ostanemo u ligi. Imamo još dve utakmice i idemo na pobede. Mi smo i večeras došli da pobedimo. Imamo i domaće prvenstvo koje nam je važno”.
Igrači Igokee su igrali pred više od 10 hiljada navijača.
“Ambijent je bio pravi košarkaški i uživanje je bilo biti pored terena. Siguran sam da je prijalo mojim igračima i ovo je sjajno. Očekivali smo više i spremali smo se da će biti svih 20 hiljada. I ovako je bilo za uživanje. Da li je bilo grča? Možda u ovodnim minutima, nevezano za gledaoce, više za respekt, ali brzo smo se vratili”.
Prati li Partizan u Evroligi?
“Sigurno da pratim. Ja sam im čestitao i sigurno da su napravili sjajan uspeh. U zavisnosti na koga će ići, ali sam siguran da bilo ko da je sa druge strane ne želi baš Partizan i imaju šanse protiv svih protivnika”.
Igokea će u poslednjem kolu regularnog dela sezone ABA lige na domaćem parketu ugostiti ekipu Studentskog centra.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan, dok su tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.

