Vladimir Jovanović trener Budućnosti zadovoljan nakon pobede njegovog tima u 10. kolu ABA lige.
Budućnost je pobedila ekipu Studentski centar sa 88:76. Trener Vladimir Jovanović zadovoljan je pobedom.
“Po svim parametrima nezgodan termin. Pre svega i zbog fudbala. Mislim da smo od prvog minuta smo imali pravi pristup, jer ono što je Studentski centar za dve godine učešća u ABA ligi pokazao je stvarno više nego dobro. Ne bi bilo čudo da je i dobio Budućnost. U ovom trenutku smo ih ozbiljno shvatili. Uz malu rotaciju i povrijeđene igrače, koji duže nisu tu, pojavljuju se i novi sitni problemi, o kojima sada ne bih pričao. Momci koji su izašli su shvatili meč kao važan, jer smo imali propuste i slabije nastupe u ABA ligi. Kad krenu da se rotiraju igrači , došlo je do nekoliko padova, što je SC Derbi znalački iskoristila, jer ima napadački potencijal kod tih par igrača koji su na nivou ABA lige i više nego kvalitetni”- istakao je Jovanović.
“Opet kažem uspeli smo iz solidne odbrane gde smo targetirali dva tri čoveka koji treba da se zaustave većinu utakmice, pošto nije moguće celu. Pre svega mislim na Mageea i Jacksona i Tasića. Nama sad ostaje težak put u Gran Canariju i čeka nas tamo utakmica, a ne znam u kojem sastavu idemo obzirom da je Tre Bel Hines imao povredu pri kraju utakmice pošto je uganuo zglob”.
Budućnost je dobro počela meč, a u nastavku su dopustili rivalu da ih stigne. To im se ponavlja.
“Nije prvi put da nam se to dešava. I ja kao trener iako već imam iskustva sa ovim momcima se uplašim, ali nije samo to nije opuštanje. Imam mali broj igrača u rotaciji i sve se oseća. Ne kvalitetom nego jednostavno neki igrači nisu kompatibilni sa drugima. Imaš tri centra pa to nešto rotiraš, onda moj kolega spusti petorku pa morate da vidite da parirate. Moraš da reaguješ pa onda Kuridža uđe u minutažu koja je prevelika ne samo za njega nego i za igrače sa manje karijere nego što on ima. Onda se tu izgubi svežina, koncentracija. Onda oni su dali dosta poena u situacijama gde smo mi stali. Teško je na ovakvu rotaciju održati koncentraciju, ali negde i ja malo pomognem”.

