Budućnost i Cedevita Olimpija odigraće derbi meč 17. kola ABA lige.
Biće to duel četvrtoplsirane ekipe iz Ljubljane i ekipe Budućnosti, koja je na petom mestu.
“Radi se o ozbiljnom timu, timu koji po kvalitetu treba da bude u vrhu obe lige, imaju objektivne razloge zbog čega nisu u Evrokupu, zbog niza povreda, izostanaka igrača došli u situaciju u kojoj jesu. Međutim, radi se o ekipi koja je popunjena na svim pozicijama i sa domaćim i sa inostranim igračima. Veoma su napadački nastrojeni, imaju dosta PnR lopte u rukama i znaju na više načina da dođu do koša”- rekao je trener Budućnosti Vladimir Jovanović i nastavio:
“Ukoliko planiramo u napadu da se nadigravamo sa njima mislim da je to unapred loša utakmica. Mislim da treba da tražimo svoju šansu kroz odbranu, kao što smo to radili u prvom našem duelu i da je to naša šansa da im pariramo. Jedna čvrsta, kolektivna odbrana svih 40 minuta i iz toga tražiti prava rešenja u napadu”.
Meč Budućnost – Cedevita Olimpija na programu je u nedjelju od 17 časova.

