Krka prati lidere ABA 2 lige

Trijumfom Krke protiv Splita 87:85 (21:20, 17:17, 22:21, 27:27) završena je sedma runda ABA 2 lige. Slovenački klub je zadržao korak za vodećim tandemom drugorangiranog regionalnog takmičenja pobedom u meču koji je bio pun uzbuđenja i preokreta.

Sve do sredine druge deonice ni jedna od ekipa nije uspela da napravi više od sedam poena prednosti, da bi Kovačević za tri uzastopne trojke u 25. minutu odlepio domaćina na 52:41. Ipak, do kraja pretposlednje deonice Split je uspeo da se konsoliduje, serijom 9:1 gosti su uhvatili priključak, ali su u penal završnici posustali i u poslednjih 13 sekundi propustili priliku da meč odvedu barem u dodatnih pet minuta.

Maj Kovačević je sa 25 poena (3/3 za dva, 5/9 za tri, 4/4 sl.b) bio najefikasniji akter susreta. Dimec je dodao 17 (6/8 za dva, 5/7 sl. b) Cinac je ubacio 14, a poen manje je upisao Jošilo (9 sk, 4 as). Iako je njegova ekipa poražena, Henrik Širko je sa 28 indeksnih poena (23 p, 4 sk, 2 as, 4, uk.l) bio najkorisniji igrač utakmice. Skot je, u gostujućem timu, meč završio sa 14 poena, dok su po 10 postigli Filipović i Marčinković.