U četvrtfinalu ABA lige, sastaće se Crvena zvezda i Zadar. Pred prvu utakmicu govorio je Branko Lazić.
Zvezda kao drugoplasirani tim ulazi u play-off, gde će pokušati odbraniti trofej. Pred prvi duel sa Zadrom, kapiten crveno-belih je izjavio:
,,Došli smo i ove sezone do play-off serije gde se sastajemo sa ekipom Zadra. Oni imaju aktuelnog MVP-ja lige i sigurno da će biti teško. Znamo naš cilj i držaćemo se toga do samog kraja. Nadamo se da ćemo uz pomoć navijača u play-off seriji stići do željenih rezultata.”
Lazić je imao problema sa povredom, pa je shodno tome govorio u kavkom je trenutno stanju.
,,Već 15-20 dana sam u trenažnom procesu, zadovoljan sam stanjem u kakvom se nalazim. Sigurno da će se to kroz play-off seriju samo podizati na viši nivo.”
Zvezdin košarkaš za kraj je prokomentarisao igre Partizana i njihov uticaj na branioca trofeja u ABA ligi:
,,Mi gledamo na nas, stanje naše igre i naše rezultate. To što oni rade, to je stvar za njih. Naša motivacija, želja i rezultati nemaju veze sa njihovim. Želimo da nastavimo niz trofeja u ABA ligi i fokusiramo se samo na nas” – zaključio je Lazić.
Prva utakmica igra se u petak od 20 časova. Tim koji dođe do dve pobede, izboriće plasman u polufinale.

