Luka Mitrović govorio je posle utakmice drugog kola Evrolige u kome su snage odmerili Zalgiris i Crvena zvezda, te je izneo svoje utiske.
Crvena zvezda bila je pred pobedom u Litvaniji. Na početku poslednje deonice, imala je devet poena prednosti. Pa ipak, nije došla do trijumfa, te je Zalgiris slavio sa 79:74. Posle meča za ”Sport Klub” je govorio Luka Mitrović.
”Imam osećaj da je preslikana utakmica svake godine ovde. Prvih pet minuta smo zaista loše odigrali. Znali smo da će Zalgiris izaći onako kako je izašao, sa dosta energije i agresivnom odbranom. Nismo najbolje odgovorili, ali smo uspeli da se vratimo i napravimo preokret. Imali smo sedam do devet poena prednosti.
Početak poslednje deonice je bio kritičan, u dva tri minuta nam se istopila prednost. Oni su tu vratili samopouzdanje, ubacili šuteve i fizički su bili bolji od nas u tim momentima. To je osnovni razlog njihove pobede.”
Mitrović se osvrnuo na atmosferu koja uvek vlada u Kaunasu.
”Iskreno da kažem, kada smo vodili tih devet razlike, nismo osetili pritisak sa tribina. Ipak je ovo iskusna ekipa, koja je odigrala dosta utakmica pred ovakvim i boljim navijačima. To je faktor koji je više uticao na njih nego na nas.”
Zvezdu očekuje dosta utakmica u narednom periodu.
”Prekosutra nas već očekuje naredna utakmica ABA lige, potom sledi duplo kolo u Evroligi. Osnovni cilj je da se što bolje oporavimo, što bolje spremimo za te susrete i analiziramo šta je bilo loše i popravimo to. Idemo dalje, tek je početak sezone, utakmice se redaju kao na traci i nema mnogo vremena za radovanje ili tugovanje” – kaže Mitrović.


