Magični Jokić u neverovatnoj noći Denvera

Kruna apsolutno „ludog“ finiša, ali i spektakularne predstave jednog mladog momka iz Srbije, bila bi da je šut Nikola Jokića iz doslovno nemoguće pozicije prošao kroz obruč za pobedu uz zvuk sirene koja je označavala istek 48. minuta. Ali, možda je ovako još slađe za navijače Denvera – utakmica je ušla u produžetak, a u njemu je Jokić dobio svoju veliku trojku. Na 118:114, nešto više od 100 sekundi pre kraja, završio je posao protiv borbenog Milvokija.

Milvokija koji je imao pobedu već spakovanu za put nazad u Viskonsin, ali…

Baksi su imali osam razlike na ulasku u poslednju četvrtinu, ali je onda usledila serija Denvera za pamćenje. Možda i za plej-of. Krunisana je neverovatnim potezom Džamala Mareja koji je na minus tri ukrao živu loptu na ubacivanju Milvokija, brzo pretrčao teren da bi šutnuo trojku, ali je tom prilikom fauliran od strane iskusnog Terija. Mladi Kanađanin je pogodio sva tri penala, a koliko luda bila završnica govori i činjenica da je Jokić čak imao i taj pokušaj za tri poena koji umalo nije pogodio cilj!

Jokić je postigao 35 poena za 44 minuta na parketu! Za dva je šutirao 19-12, trojke 5-2, sa penala 5-5, uhvatio je 13 skokova, podelio pet asistencija od kojih je jedna opet bila preko glave, podelio i tri rampe, tako da su četiri izgubljene lopte gotovo neprimetne.

Denver je odigrao veliku utakmicu i zaslušeno je prišao na samo korak zaostatka od Nju Orleansa koji je izgubio od Oklahome Siti, ali i na pobedu i po od Minesote koja je doživela neprijatan poraz od Jute usred Target centra.

Nemanja Bjelica je postigao sedam poena (4-1 za dva, 3-1, trojke, 2-2 penali) uhvatio pet skokova, imao jednu asistenciju, ve ukradene i jednu izgubljenu loptu za 26 minuta na parketu.

Denver sada kod kuće igra sa Indijanom i Minesotom, gostuje Klipersima, dočekuje Portland i na kraju odlazi na noge Minesoti.

Timbervulfsi posle gostovanja Denveru idu na megdan Lejkersima, a potom u poslednja dva meča dočekuju Memfis i Nagetse.

Nju Orleans na početku ove završne trke ima dva laka duela sa Memfisom i Finiksom, ali posle ređa gostovanja Golden stejtu i Klipersima, dok za kraj igraju kod kuće protiv San Antonija.

Kompletne tabele možete videti OVDE.

Atlanta – Orlando 94:88, Bruklin – Detroit 96:108, Klivlend – Dalas 98:87, Nju Orleans – Oklahoma Siti 104:109, Minesota – Juta 97:121, Denver – Milvoki 128:125 (111:111), Golden stejt – Finiks 117:107, Portland – Memfis 113:98, LA Lejkers – Sakramento 83:84.