Makabi se odbranio od Milaknisove “paljbe”

Žalgiris nije imao šansu da slavi u Tel Avivu, iako je raspoloženi Milaknis u četvrtoj deonici uspeo da natera košarkaše Makabija da ulože dodatni napor kako bi overili trijumf 81:74 (15:14, 24:15, 26:22, 16:23), koji je bio viđen već polovinom treće deonice.

Litvanski šampion je ravnopravan rival u Tel Avivu bio do 17. minuta kada je počela serija domaćih košarkaša, kojom su praktično i prelomili meč. Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa bez koša su bili poslednja dva minuta druge i prva dva minuta treće četvrtine, Makabi je za to vreme ubacio 14 poena, otišao na 45:29 i napravio razliku koju gosti nisu uspeli da stignu do kraja meča, iako su u poslednjoj deonici, sa četiri bačene trojke Milaknisa u 35. minutu prišli na samo tri poena zaostatka.

Ipak, košarkaši “ponosa Izraela” nisu ušli u nervozu zbog izgubljene velike prednosti, Džekson, Kol i Bolden pogodili su šuteve van linije  6.75 i omogućili Makabiju da bez drame privede meč kraju.

MAKABI: Tomas 9, Rol 6, Kejn 1, Tajus 9, Dibartolomeo, Koen 3, Segev, Kol 26 (5/9 za dva, 4/6 za tri, 4/ sl. b, 5 sk, 4 as), Bolden 6, Parahuski 9, Zosman, Džekson 12 (7/8 sl. b, 6 as).
ŽALGIRIS: Dejvis 8, Bost 2, Pengos 12 (6 as), Tupan 2, Jankunas 11 (5/5 za dva 6 sk, 4 as), Sajus, Milaknis 19 (5/10 za tri), Micić 6, Vajt 8, Kavaliauskas, Valinskas 2, Ulanovas 4.