NBA

Marjanović preko Golden Stejta do rekorda sezone

Iako je “meč-ap” teoretski bio nepovoljan, zbog niskih postava koje aktuelni NBA šampion forsira većim delom utakmice, trener Detroita Sten Van Gandi dao je šansu Bobanu Marjanoviću tek šesti put u 25 utakmica ove sezone. I srpski gorostas nije izneverio, naprotiv.

Marjanović je u porazu Pistonsa od Golden Stejta 98:102 zabeležio lične rekorde za sezonu 2017/2018 što se tiče minutaže (14) i postignutih poena (10).

Reprezentativac Srbije igrao je od početka druge i četvrte četvrtine i dok u prvom “cugu” nije blistao, u drugom poluvremenu je bio daleko bolji i sa četiri koša iz igre doprineo da Detroit sa “minus 10” priđe na 82:84. Tu se Marjanovićeva misija na ovom meču završila, Voriorsi su se odvojili na 90:98, da bi Pistonsi u poslednjih tridesetak sekundi prišli na jedan posed od preokreta i posle dva promašena slobodna bacanja Šona Livingstona imali priliku da izjednače ili povedu.

Plejmejker Redži Džekson probao je da izjednači i uvede utakmicu u produžetak, ali njegov “divlji” solo prodor nije dao rezultata i Klej Tompson je bacanjima “overio” trijumf Golden Stejta.

Boban Marjanović na kraju je imao 10 poena (šut iz igre 5/8), četiri skoka, jednu asistenciju i dve izgubljene lopte, a Pistonsi su tokom njegovog boravka na parketu nadmašili Voriorse za devet poena.

Kevin Durent je u odsustvu povređenog Stefa Karija pružio još jednu fenomenalnu partiju (36p, 10sk, 7as, 5blk), a najbolji strelci domaćeg tima bili su Ejveri Bredli sa 25 i Džekson sa 16 poena.