Marko Barać, trener Mege, govorio je za medije nakon druge utakmice četvrtfinalne serije ABA lige protiv Budućnosti.
Mega je imala svojih prilika, igrali su veoma dobro, imali lepu prednost u poslednjoj deonici, ali na kraju ipak nisu imali dovoljno iskustva da savladaju Budućnost, pa je za njih ova sezona u ABA ligi završena.
“Teška utakmica, ali rekao bih prilično dobra. Bez tri igrača iz postave znali smo da će biti teško održati ritam čitavih 40 minuta. Međutim, posle nešto mekšeg otvaranje utakmice, gde jednostavno uspeli da uspostavimo, niti da pročitamo kriterijum, u trećoj četvrtini smo odreagovali kao tim, zaigrali puno bolje pre svega u odbrani i napravili jedan veliki povratak.
Na kraju, Budućnost koja igra jako dobru košarku i ima isto tako dobre individualce, uspeli su da izrešavaju neke situacije na taj individualni kvalitet, gde je jednostavno nama falilo ljudstva da održimo taj nivo igre do samog kraja. Siguran sam da ne bi bilo nezasluženo da smo dobili, i moram da čestitam mojim igračima na onom što su prikazali večeras. Nije bilo lako izdržati sve ovo protiv jednog jako kvalitetnog protivnika. Na početku sezone bilo je puno komentara kako ćemo imati neku košmarnu sezonu.
Međutim, prošle sezone je bilo puno hvalospeva i pisalo se kako imamo sezonu iz snova. Mislim da sam pozvan da napravim neku komparaciju, i mogu reći da sam još ponosniji na to kakav smo posao napravili. Pre svega svi ljudi u klubu koji su nam dali uslove, a onda moj stručni štab i igrači koji su celu sezonu izneli izvanredno. Lepa sezona za klub, lepa sezona u ABA ligi, napravljen je kontinuitet igranja u play-offu. Kada pogledamo u kom smo društvu, moramo da budemo jako zadovoljni. Ono što je za mene najveća satisfakcija je da ti igrači, koji su na početku sezone gledani na način na koji su gledani, napravili su zaista veliki iskorak i svi će otići na nivo više nakon ove sezone. Za kraj bih poželeo Budućnosti puno sreće u nastavku.”
Pokazala je Mega večeras veliku borbenost i bila je na korak od pobede na ovom meču.
“Apsolutno, ova grupa momaka je tu borbenost pokazala još u pripremnom periodu, kada je veliki broj utakmica uspela da okrene u četvrtoj četvrtini, što je za taj nivo iskustva i taj nivo, u tom momentu, kvaliteta zaista impresivno. Pokazali su veliki karakter, ne samo u utakmicama, već u svakodnevnom radu. Izborili su se sa svim poteškoćama koje težak rad nosi. Ponosam sam na ceo klub i na te igrače,” zaključio je Marko Barać.
Budućnost će u polufinalu za rivala imati Crvenu zvezdu, koja je juče slavila protiv Igokee sa 2-0 u seriji.
Pročitaj još:
- Karlo Matković za Basketball Sphere: Klasični basketaš koji je došao da školuje druge, to ti je opis Nikole Jokića
- Bogdan Tanjević za Basketball Sphere: Snaga Crvene zvezde domaći igrači, po nivou talenta radije bih uzeo da treniram Partizan
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.



