Marko Simonović, nekadašnji reprezentativac Srbije, uradio je sjajan posao ove sezone na klupi Sutjeske, a tu će da ostane i naredne.
Marko Simonović i njegovi izabranici su stigli do polufinala Druge ABA lige, gde ih je zaustavila još jedna senzacija, skopski TFT, a i u Ligi Crne Gore su zaustavljeni u polufinalu od Studentskog centra.
Bivši kapiten Crvene zvezde je u razgovoru za klupski sajt najavio da bi i naredne sezone mogao da ostane trener Sutjeske, pošto je u Nikšiću i više nego zadovoljan.
“Obavio sam razgovor sa čelnim ljudima kluba. Istog smo mišljenja kako bi to trebalo da izgleda. Oni su rekli da bi voleli da ja budem tu i naredne sezone i hvala im na poverenju. Lepo se osećam u Nikšiću, vidim sebe tu. O ambicijama za narednu sezonu rano je pričati, ali ćemo se truditi da budemo konkurentniji, da to bude bolje posloženo. Videćemo koliki će biti budžet i u kom ćemo smeru ići. Sigurno ćemo posvetiti pažnju i mlađim igračima. I ove sezone smo ih uvodili u sistem, pa su imali značajniju ulogu i veću minutažu. Napravićemo dobar koncept.” – započeo je srpski strateg.
Imao je samo reči hvale za igrače crnogorskog kluba, koji su umalo režirali senzaciju u drugom po snazi regionalnom takmičenju.
“Momci su sjajni ljudi, zahvalan sam im na svemu – odnosu, posvećenosti, energiji koju su uložili kako bi klub napravio ovaj rezultat i porastao kao organizacija. Mislim da smo ove sezone napravili iskorak i kao organizacija i u takmičarskom smislu. Svima bih čestitao na tome – pre svega igračima, a onda i svim ljudima u klubu.
Znam koliko je bilo posvećenosti, a onda i nervoze i suza. Sve smo prebrodili i izašli jači iz toga. Uvek imate ljude koji vam ne žele dobro i žele da unište ono za šta se vi borite, ali sa tim smo se izborili i tek ćemo se izboriti. Nema sumnje da ćemo biti samo još jači i da ćemo nastaviti da rastemo.”
Podvukao je kako je i više nego zadovoljan urađenim u ovoj sezoni.
“Mislim da smo ispunili, ali i premašili ciljeve. Kada sam došao prethodnog leta sa ljudima iz kluba sam se dogovorio da probamo da stabilizujemo klub, postavimo sistem i polako krenemo da gradimo našu priču. U Drugoj ABA ligi smo želeli da budemo konkurentni, a plasman u plej-of bi bio uspeh. U crnogorskoj ligi da probamo da, po mogućnosti, budemo među prve dve kako bismo opet ostvarili plasman u Drugu ABA ligu.
Pet kola do kraja smo obezbedili prvo mesto u crnogorskoj ligi, a protiv Studentskog centra u polufinalu bili konkurentni, iako smo imali problema sa povredama. U Drugoj ABA ligi smo došli do polufinala, gde nas je neiskustvo igranja velikih utakmica koštalo eventualnog prolaska dalje.” – rekao je Marko Simonović.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.



