Real Madrid je uspeo da savlada Asvel, iako se francuska ekipa vratila iz dvocifrenog minusa, a svoj komentar dao je i Chus Mateo.
Odličnu utakmicu smo gledali u Francuskoj. Iako nije delovalo da ćemo imati bilo šta slično neizvesnoj završnici nakon prvog poluvremena, Asvel je uspeo da se vrati. Ipak, na kraju je presudilo iskustvo i kvalitet Real Madrida. Trener španske ekipe, Chus Mateo, nakon meča je istakao da je ekipa bila spremna na eventualni povratak francuskog tima.
“Mislim da smo odigrali dobro prvo poluvreme. Igrali smo se dobro u skladu sa dogovorom pre meča. Znali smo da je Asvel ekipa koja zna da reaguje u drugom poluvremenu. Počeli smo dobro treću četvrtinu, gde smo imali priliku da povećamo prednost.
Ipak, oni su reagovali kao i protiv Olympiacosa i znali smo da će pokušati da se vrate. Uspeli smo da ostanemo smireni i da koristimo prilike da privedemo meč kraju“, rekao je Mateo.
Real se sada nalazi na drugom mestu Evrolige sa 18 pobeda i sedam poraza.




