Miami i New York igraće u polufinalu Istočne konferencije NBA lige. Miami bolji od Milwaukeea, a New York eliminisao Cleveland.
Miami je sa 4:1 u pobedama bio bolji od najboljeplasirane ekipe na Istoku posle ligaškog dela šampionata. Tako su postali tek šesti tim u istoriji koji je kao osmi ušao u play-off i eliminisao prvoplasirani tim. Milwaukee je ispustio 16 poena prednosi koje je imao u poslednjoj četvrtini i pao je posle produžetka. Imali su i 118:116 na dve sekunde do kraja, ali nisu uspeli da zaustave Jimmy Butlera, koji je svoj tim odveo u produžetak.
Butler je meč završio sa 42 poena, Bem Adebayo je imao 20 poena te po 10 skokova i asistencija, a Gabe Vincent je imao 22 poena. Giannis Antetokounmpo je na drugoj strani imao 38 poena i 20 skokova, Khris Middleton je dao 33 poena.
Miami u polufinalu ide na New York koji je sa 4:1 bio bolji od Clevelanda i znajući rivalstvo ova dva kluba navijače očekuje prava poslastica u polufinalu.
Knicksi su u petom meču pobedili 106:95 i tako posle 10 sezone pauze će igrati u polufinalu konferencije. Knicksi su lako kontrolisali seriju koja je bila lakša od očekivanog, čak i nakon što je Julius Randle pogoršao povredu levog gležnja i propustio drugo poluvreme. Jalen Brunson predvodio je pobednike sa 23 poena, RJ Barrett je dao 21,
Pbeda je posebno važna bila za Brunsona čiji je otac, Rick, igrao za Knickse od 1999. do 2001. godine.
“Razmišljao sam o tome danas. To je stvarno super iskustvo, znati da je moj tata igrao ovde,” rekao je Brunson.
Donovan Mitchell je dao 28, a Darius Garland 21 za Cavse, koji su dobili 51 utakmicu tokom regularne sezone, ali čije se neiskustvo pokazalo tokom njihove prve serije play-offa u pet godina. Cavsi nisu bili spremni.




