Predsednik Partizana, Ostoja Mijailović, oglasio se na svom Twitter nalogu gde je prokomentarisao puštanje igrača u nacionalne timove.
Crno-beli su “orlovima” za meč sa Velikom Britanijom dali Danila Anđušića i Uroša Trifunovića, dok su ostali igrači bili u timu za utakmicu sa Olympiacosom.
Zbog skraćenog rostera “parni valjak” nije bio u mogućnosti da pusti ostale igrače u svoje reprezentacije. Tim povodom oglasio se i Košarkaški savez Grčke, koji je zbog Papapetroua poslao zvaničnu žalbu KSS-u i FIBA.
,,Čestitam Košarkaškom savezu Srbije na pobedi reprezentacije, koja nam daje nadu za plasman na Svetski kup. Srbija je zemlja košarke i svima nam je ovo mnogo važno,” napisao je Mijailović u tvitu, pa dodao:
,,Samo povrede su nas sprečile da pustimo i reprezentativce drugih zemalja. U Pireju smo igrali sa minimalnim brojem igrača, a poraz će boleti manje ako Srbija ode na Mundobasket.“
Srbija sada ima isti skor kao i Grčka (4-3), što znači da bi se u slučaju pobede nad Turskom došlo još jedan korak bliže plasmanu na Svetsko prvenstvo.




