U prvoj utakmici 19. kola ABA lige, sastali su se Mornar i MZT. Na kraju je slavila ekipa Mihaila Pavićevića, rezultatom 93:84
U prvoj četvrtini viđena je rezultatska klackalica. Boljom igrom u drugoj četvrtini, Mornar je došao do 11 poena prednosti. Sjajnom igrom u završnici prvog poluvremena, MZT dolazi do izjednačenja.
U trećoj četvrtini oba tima bila su izuzetno raspoložena. Smenjivali su se konstantno u vođstvu i niko nije uspeo osetnije da se odlepi. Posle 30 minuta igre, rezultat je bio 68:68.
Mornar je dosta bolje otvorio poslednju deonicu. Sjajnom igrom na oba kraja parketa, domaća ekipa došla je do dvocifrenog vođstva. MZT se nije predavao. Međutim, Barani su kontrolisali stvari na terenu i rutinski su priveli posao kraju.
Mornar je do trijumfa vodio Gregor Glas sa 26 poena, dok je Marko Pecarski dodao 24 poena, dok je Abdul Malik Abu predvodio goste sa 20 poena.
Mornar sada ima šest pobeda i 12 poraza, a u narednom kolu igraće protiv Mege. MZT ima tri trijumfa uz 16 poraza, a bodove spasa tražiće u duelu sa FMP-om.
MORNAR – MZT 93:84 (27:24, 19:22, 22:22, 24:15)
Dvorana: Topolica, Bar; Sudije: Radojković, Porobić, Kruljac
Mornar: Goldwire 7, Jones 4, Glas 26, Peković 0, Đoković 4, Vranković 4, Kovačević 8, Pecarski 24, Miković 0, Vujačić 8, Vranješ 8, Radetić 0
MZT: Krstevski 1, Bursać 3, Mićović 9, Caffey 13, Andonoski 0, Robev 0, Cook 17, Ware 7, Abu 20, D. Stojanovski 6, V. Stojanovski 8, Pandev 0




