U odlučujućoj utakmici četvrtfinala Evrolige Real Madrid je savladao Partizan sa 98:94. Posle utakmice je govorio Džanan Musa.
Nakon pobede njegove ekipe, Musa je rekao:
”Ne znam šta da kažem. Ovo je moja prva sezona u Realu. Neverovatno od čega je napravljen ovaj klub i ovi igrači. Gubili smo 2:0, vratili se na 2:2. U petoj utakmici smo gubili 16 razlike i vratili se. Čestitam Partizanu na sjajnoj sezoni. Plasirali smo se na završni turnir i to je najbitnije.”
Činilo se da je final four nadohvat ruke, ali je "kraljevski klub" pokazaopobednički mentalitet, preokrenuo veliku razliku i učinio ono što nije niko do sada – došao od 0-2 do 3-2.https://t.co/5OXDtDEkc4
— Basketball Sphere (@BSphere7) May 10, 2023
Musa je bio jedan od najzaslužnijih za pobedu svoje ekipe sa 20 poena.
”Imao sam podršku navijača u prošlim ekipama ali Realovi navijači su nešto neverovatno. Nadam se da će nas podržavati i dalje i da ćemo napraviti sjajne stvari u Kaunasu” – zaključio je Musa.
Real će u polufinalu igrati protiv Barcelone.




