Naz Mitrou-Long nije više košarkaš Milana. Tek što je saopšteno kako nije član ovog kluba, stiglo je obavještenje kako je potpisao za Zalgiris.
Sa titulom šampiona Italije, Mitrou-Long napušta Milano. Kanađanin je prošle sezone potpisao dvogodišnji ugovor sa italijanskim klubom u koji je stigao iz Brescie. U Evroligi je bio na proseku od 7,4 poena, dva skoka i dve asistencije na 21. utakmici na koliko je nastupio.
Par minuta pošto je objavljeno da nije više igrač Milana, stiglo je saopštenje kako je potpisao ugovor 1+1 sezonu sa Zalgirisom u kojem će zameniti Isaiah Taylora.
Mitrou-Long, koji je o Kaunasu razgovarao s bivšim igračima Zalgirisa Brandonom Daviesom i Kevinom Pangosom, nije dugo čekao sa odlukom.
“Kada je stigla ponuda Zalgirisa, nisam morao dugo razmišljati. Gledajući tradiciju, atmosferu u dvorani, koju sam osetio kada sam igrao prošle godine – sve je izgledalo logično. Inače, svi koji su ovde igrali uvek govore da kada dođu postaju bolji košarkaši. To me je zanimalo” – rekao je Mitrou-Long za Zalgiris TV.



